Kto i dlaczego potrzebuje oprogramowania FineReader?

W erze cyfrowej, gdy dokumenty papierowe ustępują miejsca wersjom elektronicznym, istotne staje się posiadanie odpowiednich narzędzi do zarządzania nimi, które pozwolą na zwiększenie wydajności pracy. Jednym z najpowszechniej używanych programów tego typu jest FineReader PDF.

Jego działanie opiera się na zaawansowanej technologii OCR (optycznego rozpoznawania znaków), która umożliwia konwersję dokumentów papierowych i plików PDF na formaty edytowalne, takie jak .docx, .xlsx czy .html. FineReader oferuje również wiele innych przydatnych funkcji dla firm, które zatrudniają pracowników biurowych. Jednym z głównych atutów naszego oprogramowania jest możliwość równoczesnego dostępu do programu na zasadzie elastycznego licencjonowania. To oznacza, że organizacja może nabyć licencję umożliwiającą korzystanie z programu na wielu stanowiskach jednocześnie, przy jednoczesnym ograniczeniu liczby aktywnych użytkowników do liczby zakupionych licencji. Ta elastyczność umożliwia skalowanie działań i zapewnia pracownikom dostęp do narzędzia w momencie, gdy jest im to potrzebne przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Jakie są szczególne możliwości programu FineReader? 10 kluczowych funkcjonalności

 

  1. Zaawansowane OCR z rozpoznawaniem języka — rozpoznawanie i konwertowanie tekstów napisanych w różnych językach, co jest szczególnie istotne dla firm działających na międzynarodowym rynku.
  2. Konwersja do edytowalnych formatów — przekształcanie dokumentów papierowych, skanów i plików PDF w formaty, które można łatwo edytować i modyfikować do potrzeb czy wymagań.
  3. Automatyzacja rutynowych zadań, np. przetwarzanie dużej liczby dokumentów jednocześnie, co zwiększa efektywność pracy.
  4. Wyszukiwanie pełnotekstowe — odnajdywanie konkretnych informacji nawet w skanach lub plikach PDF.
  5. Edycja obrazów i grafik.
  6. Porównywanie dokumentów różnych formatów, takich jak .pdf i .docx z możliwością szybkiego wykrywania różnic — usunięte lub zmienione fragmenty zostają podświetlone.
  7. Zaawansowane narzędzia do pracy z formatem PDF, które pozwalają m.in. na dokonywanie zmian z funkcją zachowania tła, co umożliwia tworzenie formularzy interaktywnych oraz przygotowanie dokumentów do podpisu elektronicznego.
  8. Konwersja do formatu .epub.
  9. Możliwość integracji z popularnymi aplikacjami biurowymi, takimi jak Microsoft Office, ułatwia wymianę danych i pracę z innymi narzędziami.
  10. Bezpieczeństwo i poufność danych — zaawansowane funkcje zabezpieczania danych i nadawanie uprawnień dostępu, co jest szczególnie istotne dla firm, które pracują z dokumentami zawierającymi poufne informacje.

W jakich branżach sprawdza się FineReader?

Przejdźmy jednak do konkretów i wskażmy, w jakich firmach sprawdzi się FineReader. Jak wynika z naszych danych, w Polsce oprogramowanie to jest wykorzystywane przez ponad 60 tysięcy podmiotów o zróżnicowanej wielkości, reprezentujących różnorodne branże. Jakie są poszczególne sektory i z jakich funkcjonalności korzystają najczęściej? Na samym początku warto wskazać kancelarie prawne i firmy księgowe, które korzystają z funkcji OCR do przekształcania umów, faktur i innych dokumentów papierowych w formy edytowalne, usprawniając tym samym proces ich przetwarzania. FineReader ma także zastosowanie w firmach logistycznych i spedycyjnych, które cenią sobie możliwość automatyzacji zadań do przetwarzania dokumentów związanych z transportem, z kolei firmy architektoniczne oraz projektowe mogą edytować grafiki, a także schematy w dokumentach, dostosowując je do indywidualnych potrzeb klientów. Warto także wspomnieć o przedsiębiorstwach farmaceutycznych i medycznych, które często korzystają z funkcji wyszukiwania pełnotekstowego, które umożliwia szybkie odnajdywanie informacji w obszernych raportach i dokumentacji medycznej. Na FineReader decydują się także agencje marketingowe, które mogą wykorzystać konwersję plików do formatów .epub, co umożliwia publikację treści online w przystępnej formie.

Jak można zauważyć oprogramowanie FineReader ma szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach. Wynika to m.in. z szerokiego spektrum funkcjonalności, które posiada — może usprawnić wykonywanie wielu zróżnicowanych zadań, pozwalając na wzrost wydajności i efektywności pracowników.

Zobacz inne artykuły:

Porównywanie dokumentów w urzędach

Porównywanie dokumentów to jeden z kluczowych procesów w codziennej pracy urzędów. Od jego efektywno...

Świętujemy 60.000 użytkowników w Polsce i rozdajemy rabaty! 🎈

Z radością ogłaszamy, że liczba użytkowników FineReader PDF w Polsce przekroczyła 60.000! Aby uczcić...

Jaki program do PDF wybrać?

Format PDF stał się standardem w wielu dziedzinach życia, zarówno prywatnego, jak i biznes...

FineReader PDP w przedsiębiorstwie z branży spożywczej — case study

W branży spożywczej, gdzie procesy i jakość są kluczowe dla sukcesu przedsiębiorstwa, skuteczne zarz...