Jak przekonwertować PDF na Excel?

Pliki w formacie PDF nie podlegają standardowej edycji. Przy pomocy dedykowanych programów w takich dokumentach można umieszczać notatki czy zaznaczać fragmenty. Jednak często zawierają one dane niezbędne do dalszych analiz, które można wykonać jedynie w programach kalkulacyjnych, takich jak Excel. Na szczęście konwersja z PDF do Excela jest możliwa, a nasze oprogramowanie ABBYY FineReader PDF 15 doskonale radzi sobie z tym zadaniem!

biuro - jak przekonwertować plik pdf na Excel?

Konwersja z PDF do Excela – krok po kroku

Aby móc swobodnie korzystać z edytowalnej postaci pliku, należy zadbać o jakość otrzymanych danych. Ciąg znaków wymagających dalszego czasochłonnego formatowania nie jest efektem, jakiego oczekujemy. Uzyskane dane muszą być czytelne oraz uporządkowane, a nowy dokument powinien w miarę możliwości dokładnie odwzorowywać formę poprzedniego pliku. Na szczęście nowoczesne, zaawansowane technologie umożliwiają szybkie i intuicyjne przetwarzanie plików. Jak przekonwertować PDF na Excel przy pomocy naszego programu?

  1. Aby wykonać konwersję z PDF do Excela jednego lub więcej plików, najpierw należy uruchomić program ABBYY FineReader PDF 15.
  2. Kolejnym krokiem jest wybranie opcji „Konwertuj na format Microsoft Excel” i wskazanie programowi pliku lub kilku plików do konwersji.
  3. Teraz nadchodzi czas na określenie parametrów konwersji, które określą wygląd oraz właściwości gotowego dokumentu. Co możesz zrobić?
   • Zachować formatowanie. W zależności od wybranej opcji niezmienione mogą pozostać rodzaje i rozmiary czcionki oraz wszystkie akapity. Jeśli zdecydujesz się zachować zwykły tekst, niezmienione zostaną jedynie akapity, a do całej treści zostanie zastosowany jeden rodzaj czcionki.
   • Wybrać język OCR. Konwersja PDF na Excel jest możliwa dzięki korzystaniu z zaawansowanej technologii OCR, czyli optycznego rozpoznawania znaków opartego na sztucznej inteligencji. Pozwala on na dokładną, płynną i efektywną konwersję PDF do formatów edytowalnych.
   • Utworzyć osobny arkusz dla każdej strony, zachować wyłącznie obrazy lub wybrać inne opcje parametrów dostępne po rozwinięciu listy.
  4. Gdy parametry zostaną określone, można jeszcze dodać lub usunąć pliki. Jeśli wszystko jest gotowe, wystarczy kliknąć „Konwertuj na format Microsoft Excel” i wybrać folder docelowy. Zaraz potem trafi do niego wynikowy dokument. Gotowe!

Trzeci opisywany krok dokładnie wskazuje na przewagę konkurencyjną naszego produktu. Dzięki programowi od ABBYY masz pewność, że po konwersji z PDF na Excel otrzymasz czytelne, właściwie sformatowane dane.

Szybka i prosta konwersja PDF do Excela z FineReader

Dla tych, którzy szukają narzędzia do konwersji plików z PDF do Excel, FineReader PDF 15 od ABBYY z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem. Znacznie ułatwia digitalizację dokumentów, a co za tym idzie, wyszukiwanie, edytowanie i porządkowanie informacji. Konwersja z PDF do Excela jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Dlaczego jeszcze warto z niego skorzystać? Wieczysta licencja umożliwia instalację na wszystkich stacjach roboczych. Oprogramowanie może być przechowywane w sieci, a technologia OCR pozwala na skuteczną konwersję różnych formatów plików, w tym również dokumentów papierowych na format cyfrowy. Intuicyjny interfejs sprawia, że każdy użytkownik bez problemu poradzi sobie z przetwarzaniem materiałów. A to wszystko w konkurencyjnej cenie. Zaawansowany program od ABBYY to opłacalna inwestycja przeznaczona dla każdego, kto chce przyspieszyć i ułatwić działania związane z obiegiem dokumentów.

Sprawdź nasze rozwiązania:

Zobacz inne artykuły:

Jak FineReader sprawdza się w branży ubezpieczeniowej?

Podobnie jak w innych dziedzinach naszego życia, także w branży ubezpieczeniowej zauważyć można cora...

Uniwersalne narzędzie PDF dla uczniów i nauczycieli — jakie zastosowanie ma FineReader w edukacji?

Przed placówkami oświatowymi stoi wiele zadań oraz wyzwań, by prowadzone przez nie działania były ja...

FineReader odpowiedzią na potrzeby nowoczesnej administracji — podsumowanie

Jak wspominaliśmy wcześniej, cyfrowa transformacja to zjawisko coraz bardziej widoczne w sektorze pu...

Jak FineReader usprawnia pracę sektora publicznego?

Niedawno chwaliliśmy się naszym sukcesem w plebiscycie organizowanym przez magazyn „IT w Administrac...