Porównywanie dokumentówPorównywanie dokumentów

Porównywanie tekstu dwóch wersji tego samego dokumentu w różnych formatach, np. PDF i Word, to przydatna funkcjonalność, która znacznie ułatwia i przyspiesza prace związane z obiegiem dokumentacji w firmach oraz prowadzeniem wielu zaawansowanych projektów. Dlaczego warto korzystać z oprogramowania umożliwiającego szybkie wychwycenie różnic w zawartości plików i na czym dokładnie polega ten proces?

Porównywanie dokumentów Word i PDF

Do tej pory większość programów umożliwiała jedynie porównywanie plików zapisanych w tym samym formacie. ABBYY FineReader PDF idzie jednak o krok dalej – od teraz możliwe jest porównywanie dokumentów w różnych formatach. W jakich sytuacjach przydaje się taka funkcjonalność? Na przykład, gdy potrzebujemy skonwertować plik w formacie PDF przeznaczony tylko do odczytu na edytowalny plik w formacie Word, ale jednocześnie chcemy upewnić się, że cała zawartość dokumentu została przekonwertowana w sposób prawidłowy. Porównywanie dokumentów Word i PDF wykaże wszystkie nieścisłości, które mogą następnie zostać poprawione podczas edycji.

Sprawdzenie prawidłowości jest również niezbędne podczas dalszego udostępniania plików. Warto wówczas upewnić się, że dokument nie zawiera błędów. Opcja ta jest też chętnie wykorzystywana podczas grupowych prac nad różnymi projektami. Dostęp do obu plików umożliwia porównanie pierwotnej i aktualnej wersji oraz dokładną analizę wdrożonych zmian, które mogą zostać błyskawicznie wychwycone nawet przez osoby, które po raz pierwszy mają kontakt z dokumentem.

Porównywanie plików z ABBYY FineReader PDF

Oprogramowanie FineReader sprawia, że porównywanie dokumentów staje się szybkie i intuicyjne. Aby rozpocząć proces, należy otworzyć program ABBYY FineReader PDF Corporate, a następnie wybrać z panelu opcję Porównaj dokumenty.

Na tym etapie na ekranie ukaże się okno podzielone na dwie części. W każdej z nich istnieje możliwość otwarcia pliku z okna Eksploratora Windows. Należy wybrać dwa pliki, które chcemy ze sobą porównać. Po wczytaniu dokumentów wystarczy wcisnąć przycisk Porównaj. Program wykryje różnice i wyróżni je kolorowym zaznaczeniem, a dodatkowo pełna lista zmian pojawi się w podsumowaniu w panelu bocznym.

Aby zapisać plik z porównaniem, należy kliknąć przycisk Zapisz. Do wyboru będą dwie opcje:

  • dokument PDF z różnicami oznaczonymi komentarzem,
  • dokument Word z różnicami oznaczonymi w opcji śledzenia zmian.

Powyższe opcje umożliwiają swobodny dostęp do dokumentów zarówno w opcji podglądu, jak i wersji edytowalnej pliku.

Zalety porównywania dokumentów z narzędziem FineReader

Porównywanie dokumentów PDF w programie FineReader stanowi przełom w cyfryzacji przedsiębiorstw. Oprogramowanie w ekspresowym tempie odnajduje różnice między zawartością obu sprawdzanych plików zapisanych w różnych formatach. Zmiany te zostają wyraźnie zaznaczone i są widoczne na pierwszy rzut oka. Sprawdzenie nieścisłości zajmuje więc znacznie mniej czasu. Daje to również gwarancję, że żadne różnice nie zostaną przeoczone na etapie kontroli plików, a użytkownik zyskuje pewność, że przekazuje pozostałym odbiorcom prawidłowo przygotowany dokument. Program umożliwia porównywanie tekstu w 35 językach. Można też wygenerować podsumowanie różnic w postaci raportu.

FineReader gwarantuje bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Wszelkie informacje zawarte w plikach są chronione przed dostępem osób nieupoważnionych. Intuicyjny interfejs i klarowny system obsługi programu sprawia, że z ABBYY porównywanie plików jest teraz banalnie proste!

 

Przetestuj już dziś

https://finereader.pl/produkty/przetwarzanie-dokumentow/abbyy-finereader-corporate-edition/?demo=1