Usuwanie tekstu z PDF w ABBYY FineReader PDF

Usuwanie tekstu z PDF to opcja przydatna podczas pracy z dokumentami poddawanymi różnego rodzaju edycji. Przetwarzanie plików w formacie PDF niejednokrotnie wiąże się z koniecznością dodawania lub usuwania fragmentów treści. W tym celu należy użyć oprogramowania, które pozwoli błyskawicznie pozbyć się niechcianych fragmentów i wprowadzić niezbędne zmiany w dokumencie.

 

Wycinanie tekstu z PDF

Wycinanie tekstu z PDF sprawdza się w codziennej pracy związanej z obiegiem i przetwarzaniem różnego rodzaju dokumentacji. Usuwanie fragmentów okazuje się koniecznością, kiedy informacje zawarte w obecnej postaci pliku są nieprawidłowe lub nieaktualne. Ma to miejsce na przykład podczas prowadzenia działań związanych z dokumentacją BHP czy zakładowymi instrukcjami, które wymagają regularnej aktualizacji. W takim pliku przeważnie znajduje się bardzo dużo treści, zmiany zaś są niewielkie i dotyczą jedynie drobnych kwestii. Tworzenie takiego pliku od nowa byłoby bardzo czasochłonne. Można tego uniknąć, wykorzystując program do wycinania tekstu z PDF. To przydatne rozwiązanie pozwoli błyskawicznie pozbyć się niepotrzebnej treści i zastąpić ją tekstem dostosowanym do bieżących potrzeb. A co ważne, taka edycja może się odbywać wielokrotnie.

 

Szybkie usuwanie tekstu z PDF w programie ABBYY FineReader PDF

ABBYY FineReader PDF umożliwia zarówno usuwanie tekstu z istniejącego bloku, jak i usuwanie całych bloków tekstu. Jak to zrobić? Aby pozbyć się niewielkiego fragmentu treści, wystarczy go zaznaczyć i usunąć. Aby natomiast pozbyć się całego bloku tekstu, należy wybrać konkretny element, trzymając jednocześnie wciśnięty klawisz Ctrl, a następnie nacisnąć przycisk Usuń. W ten sam sposób możesz także usuwać informacje zawarte w tabelach. Podczas przeprowadzania takich zmian, tekst będzie płynnie przechodził do kolejnych wierszy – nie musisz więc obawiać się, że wycinanie fragmentu treści spowoduje konieczność żmudnego formatowania. Po wycięciu nieaktualnych fragmentów możesz zająć się dalszą edycją pliku.

 

Sprawdzony program do usuwania tekstu z PDF

Sprawdzony program do odczytu plików PDF ABBYY FineReader PDF to doskonałe rozwiązanie pozwalające na swobodne wycinanie tekstu z pliku w formacie PDF bez zbędnego formatowania. Wystarczy zaznaczyć niepotrzebny fragment i usunąć go jednym przyciskiem – gotowe! Praca z dokumentami jeszcze nigdy nie była tak prosta. Sprawdź zaawansowane oprogramowanie od ABBYY i błyskawicznie usuwaj niepotrzebną treść z plików PDF.

Zobacz inne artykuły:

Powitanie wiosny z promocją na FineReader!

Uwielbiamy wiosnę, celebrowanie specjalnych okazji oraz naszych Klientów. Co mogło z tego wyniknąć? ...

Co nowego w FineReader? Release programu

FineReader to rozwiązanie, nie tylko funkcjonalne, ale i rozwijające się. Ciągłe prace nad oprogramo...

Czym są i jakie zalety mają licencje zbiorcze?

Trudno wyobrazić sobie w obecnych czasach działanie przedsiębiorstwa bez wszelkiego rodzaju oprogram...

Dlaczego Klienci wybierają oprogramowanie FineReader? 8 powodów

Na rynku znaleźć można szereg programów, które pozwalają na pracę z dokumentami PDF. Nie wszystkie j...