NOWOŚĆ na rynku!!! ABBYY FineReader Express Edition for Mac

fr_ee_mac_box

ABBYY FineReader Express Edition for Mac wyznacza nowy standard wśród aplikacji OCR (do optycznego rozpoznawania znaków) dla użytkowników komputerów Macintosh, dzięki wysokiej dokładności rozpoznawania i zdolności do rozpoznawania tekstu na fotografiach cyfrowych.

Firma ABBYY, czołowy dostawca rozwiązać z dziedziny rozpoznawania dokumentów i technologii lingwistycznych, wprowadziła na rynek ABBYY FineReader Express Edition for Mac – aplikację do optycznego rozpoznawania znaków dla użytkowników komputerów Macintosh. W precyzyjny sposób przekształca ona zeskanowane dokumenty papierowe, pliki PDF i obrazy cyfrowe do postaci plików elektronicznych tj RTF, XLS, PDF z opcją przeszukiwania i HTML. Oferuje najwyższą jakość rozpoznawania tekstów w 171 językach i inteligentnie odwzorowuje układ i elementy formatowania oryginalnych dokumentów. Dzięki połączeniu optymalnego zestawu opcji konwersji „za jednym kliknięciem” z niezwykle intuicyjnym interfejsie, ABBYY FineReader Express Edition for Mac stanowi idealny produkt do optycznego rozpoznawania tekstu OCR dla coraz szerszego grona użytkowników komputerów Macintosh.

„Nowa aplikacja daje szerokiej grupie użytkowników komputerów Macintosh możliwość skorzystania z pełni możliwości wielokrotnie nagradzanej technologii FineReader firmy ABBYY,” powiedział Sergiej Popow, dyrektor działu produktów FineReader. „Najwyższej jakości rozpoznawania tekstu i przekształcania plików PDF towarzyszy prosty w obsłudze, zorientowany na realizację zadać interfejs, który pozwala osiągnąć większą wydajność pracy z dokumentami, nawet w przypadku braku doświadczenia z aplikacjami OCR”. ABBYY FineReader Express Edition for Mac przetwarza dokumenty różnego rodzaju dokumenty, m.in. strony czasopism i książek, arkusze kalkulacyjne, dokumentację handlową itd., osiągając doskonałe wyniki w przypadku obrazów, z którymi zwykle nie radzą sobie programy OCR, takich jak faksy i zdjęcia cyfrowe. Aby zagwarantować najwyższą jakość rozpoznawania, ABBYY FineReader Express Edition for Mac automatycznie prostuje obrazy i usuwa z nich zanieczyszczenia.

Wydajna technologia rozpoznawania fotografii cyfrowych, pozwala użytkownikom wydobywać z nich drukowany tekst i korzystać ze swoich aparatów cyfrowych jak z alternatywnego urządzenia do skanowania. Mogą oni dzięki temu z łatwością przekształcać obrazy i dokumenty na tekst, nawet jeśli typowe metody nie są dostępne, np. w bibliotece, na spotkaniu lub na ulicy. Wystarczy zrobić zdjęcie, a kilka kliknięć w programie Express Edition pozwoli przekształcić je do edytowalnej postaci.

ABBYY FineReader Express Edition for Mac umożliwia ponadto przekształcanie różnego rodzaju plików PDF, w tym zawierających wyłącznie obraz (zeskanowanych), do postaci przeszukiwanych plików PDF, które idealnie nadają się do archiwizacji.

Najczęściej używane funkcje przekształcania są dla wygody użytkowników pogrupowane w menu QuickTasks, co pozwala na przekształcanie dokumentów i uzyskiwanie wyników za jednym kliknięciem. FineReader Express Edition for Mac umożliwia również równoczesne przekształcanie kilku dokumentów, które są następnie łączone i zapisywane jako jeden plik o wymaganym formacie. Funkcja ta pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na przekształcenie kilku stron książki lub połączenie kilku plików PDF.

Oferując najważniejsze funkcje przekształcania dokumentów przy zachowaniu maksymalnej prostoty i wygody użytkowania, produkty te stanowią rewelacyjne rozwiązanie dla użytkowników Macintoshy. Produkt pracuje w systemach Mac OS X w wersji 10.4 lub nowszej. Jako aplikacja Universal Binary, może być uruchamiany zarówno na komputerach na bazie procesorów PowerPC, jak i Intel.

Produkt ABBYY FineReader Express Edition dostępny w cenie 290 pln netto.