ABBYY FineReader 10 po raz kolejny zwycięzcą testów programów OCR!

NAGRODAMagazyn komputerowy PC WORLD 2/2011 przeprowadził testy programów OCR  dostępnych na rynku. Podczas testów oceniane był takie parametry jak: ergonomia, możliwości programu, obsługiwane formaty, skuteczność rozpoznawania, wierność odwzorowania oraz szybkość rozpoznawania.  Oceny przyznawane były w skali od 1 (minimalna ocena) do 10 (maksymalna ilość punktów).

ABBYY FineReader 10 Professional Edition uzyskał najwyższą  ocenę z testowanych programów,  zwyciężając po raz kolejny testy aplikacji OCR.

ABBYY FineReader 10 Professional wyróżnia się najwyższą skutecznością  rozpoznawania wśród dostępnych aplikacji OCR na rynku, co dla tego typu rozwiązać jest parametrem kluczowym.
Program został uznany  programem ergonomicznym (otrzymał maksymalna ilość punktów). Możliwości programu również został bardzo wysoko ocenione (10 punktów na 10 możliwych).

“Wynik uzyskany w testach nie jest zaskoczeniem. Pierwsze miejsce zdobył bezapelacyjnie FineReader 10 Professional, który najlepiej rozpoznaje i formatuje w dokumencie wynikowym nie tylko sam tekst, ale i jego układ oraz podział logiczny (np.spis treści).”

Artur Pęczak PC World 2/2011