ABBYY PDF Transformer 3.0 Pro – nowa wersja, więcej możliwości!

ABBYY PDF Transformer

Firma ABBYY wprowadza na rynek nową wersję programu ABBYY PDF Transformer 3.0. przeznaczonego do konwersji i tworzenia plików PDF. W wersji tej znalazły się przełomowe usprawnienia przetwarzania plików PDF, które powodują, że jego wyniki są dokładniejsze, niż kiedykolwiek do tej pory. Dzięki technologii adaptatywnego rozpoznawania dokumentów (Adaptive Document Recognition Technology – ADRTTM), PDF Transformer 3.0 jest jedynym w swojej klasie produktem zdolnym do odtworzenia logicznej struktury dokumentu, układu tekstu i formatowania na wielu stronach konwertowanego pliku PDF.

Oprócz najwyższej jakości przekształcania plików, nowa wersja oferuje większą elastyczność tworzenia i modyfikowania dokumentów PDF, zgodnie z potrzebami użytkownika. Zawiera ona również zaawansowane funkcje bezpiecznej edycji i archiwizacji plików PDF, np. możliwość redagowania informacji poufnych w plikach PDF, dodawania szczególnych atrybutów, takich jak pieczęcie i numeratory, kompresji plików PDF i zapisywania ich w przeszukiwalnym formacie PDF/A na potrzeby długotrwałej archiwizacji.

„Połączenie najwyższej jakości funkcjami przekształcania i generowania plików PDF, z zaawansowanymi możliwościami modyfikacji plików PDF czyni z produktu PDF Transformer 3.0 idealne narzędzie do pracy z plikami PDF dla firm i urzędów”, powiedział Igor Fedorets, dyrektor ds. marketingu produktów Desktop OCR w firmie ABBYY Ukraine. „Wymiana informacji w formacie PDF stała się już standardem w wielu firmach. Jej obsługa wymaga posiadania wydajnego, a równocześnie prostego i dostępnego cenowo produktu, który pozwoli usprawnić przetwarzanie dokumentów i ograniczyć koszty. PDF Transformer 3.0 w stu procentach spełnia wymagania współczesnego rynku.

Bazująca na opracowanej przez ABBYY nowatorskiej technologii optycznego rozpoznawania znaków aplikacja PDF Transformer precyzyjnie przekształca dowolnego rodzaju pliki PDF na w pełni sformatowane, edytowalne dokumenty w 184 językach. Zapewnia ona również pełną integrację z popularnymi aplikacjami pakietu Microsoft Office, umożliwiając użytkownikom tworzenie i przekształcanie plików PDF jednym kliknięciem, bezpośrednio z poziomu tych aplikacji.

ABBYY PDF Transformer 3.0 oferuje znaczne polepszenie dokładności przekształcania plików i ogólno pojętej funkcjonalności:

Inteligentne odwzorowanie struktury i formatowania dokumentów

Bazując na niepowtarzalnej technologii ADRT, PDF Transformer 3.0 inteligentnie odwzorowuje logiczną strukturę i formatowanie wielostronicowych dokumentów PDF, przekształcanych do formatu plików aplikacji Microsoft Word i Excel. PDF Transformer nie traktuje dokumentu wielostronicowego jak zbiór oddzielnych stron, lecz jak całość. W efekcie precyzyjnie odtwarza rodzime elementy formatowania aplikacji pakietu Microsoft Office, takie jak nagłówki i stopki, numeracja stron, przypisy, podpisy pod ilustracjami, a także czcionki i style, dając użytkownikowi możliwość łatwej modyfikacji wynikowego dokumentu. Numery stron są automatycznie aktualizowane po dodaniu lub usunięciu stron przez użytkownika. Przypisy i podpisy są inteligentnie kojarzone z odpowiadającą im treścią. Przesunięcie lub usunięcie treści spowoduje równoczesne przeniesienie lub usunięcie odpowiadającego jej przypisu lub podpisu.

Łączenie i rozbudowywanie dokumentów

Program oferuje rozbudowane funkcje tworzenia i modyfikowania plików PDF w zależności od potrzeb użytkowników. Mogą oni obecnie z łatwością łączyć wiele dokumentów w różnych formatach w jeden dokument PDF lub dołączać nowy plik do istniejącego pliku PDF, bez potrzeby jego przerabiania.

Wydajna kompresja MRC i obsługa standardu PDF/A

ABBYY PDF Transformer 3.0 oferuje nowe, wydajne funkcje optymalizacji dokumentów PDF na potrzeby ich współdzielenia i archiwizacji. Przeznaczone do długoterminowej archiwizacji dokumenty pakietu Office i pliki PDF zawierające sam obraz można przekształcić na przeszukiwalny format PDF/A. Ponadto, dzięki wykorzystaniu nowej technologii kompresji MRC, możliwe jest nawet dziesięciokrotne zmniejszenie wielkości pliku PDF w celu oszczędności przestrzeni dyskowej.

Redakcja danych poufnych

ABBYY PDF Transformer daje kancelariom prawnym, agencjom i wydziałom administracji, brokerom usług finansowych, instytucjom ochrony zdrowia i klientom biznesowym możliwość niezawodnej redakcji poufnych informacji, zarówno w tekstowej, jak i graficznej warstwie dokumentu PDF.

Pieczęcie i numeratory

PDF Transformer pozwala w prosty sposób oznaczyć i zidentyfikować dokumenty poprzez naniesienie na nich uwag o prawach autorskich lub statusie za pomocą pieczęci zawierających dowolny tekst, w dowolnym kolorze i miejscu. Identyfikację, ochronę i automatyczną numerację cennych dokumentów umożliwia z kolei nowa funkcja numeratora.

Najszersza gama obsługiwanych języków

Nowa wersja programu ABBYY PDF Transformer precyzyjnie rozpoznaje i przekształca dokumenty w 184 językach, w tym w polskim, angielskim, niemieckim oraz innych językach np. łacićskim i cyrylicą, hebrajskim, chićskim, japoćskim i tajskim. Pracę z aplikacją dodatkowo ułatwia użytkownikowi funkcja automatycznego wykrywania języka w dokumentach jedno- i wielojęzycznych.

Inne nowe funkcje oferowane przez PDF Transformer 3.0 to m.in.:

  • ulepszony mechanizm tworzenia tabel,
  • ulepszony interfejs użytkownika,
  • współpraca z pakietem Microsoft Office 2007,
  • obsługa standardu PDF 1.7.

Bonus dla zarejestrowanych użytkowników: Aplikacja ABBYY Screenshot ReaderTM

W ramach bonusu, zarejestrowani użytkownicy programu ABBYY PDF Transformer 3.0 otrzymują bezpłatnie ABBYY Screenshot Reader – proste w obsłudze narzędzie do przechwytywania obrazów i tekstu z ekranu. W odróżnieniu od typowych programów tego typu, aplikacja wykorzystuje technologię OCR firmy ABBYY do przekształcania fragmentów zrzutów ekranu na tekst. Jest to idealne narzędzie do wycinania fragmentów tekstu pojawiającego się w aplikacjach Flash, prezentacjach i innych dokumentach.

Wymagania systemowe

  • Komputer z procesorem IntelTM Core 2/Pentium®/Celeron®/ XeonTM, AMD K6 / TurionTM/ AthlonTM/DuronTM/ SempronTM lub kompatybilnym (o częstotliwości 1 GHz lub wyższej)
  • System operacyjny: Microsoft® Windows® Vista, Microsoft® Windows® Server 2008, Windows® Server 2003, Windows XP. (Praca ze zlokalizowanym interfejsem wymaga, aby system obsługiwał odpowiedni język)
  • Pamięć: 512 MB pamięci RAM
  • Miejsce na dysku: 500 MB na potrzeby typowej instalacji i 512 MB w trakcie pracy programu
  • Karta wideo i monitor (o rozdzielczości min. 1024×768)

Zobacz inne artykuły:

Aktualizacja do FineReader PDF 15 za 50% ceny pełnej licencji

Dla użytkowników zarejestrowanych starszych wersji naszego oprogramowania, w tym FineReader w wersji...

Cyfrowa transformacja dokumentów PDF z FineReader PDF 15

Dlaczego stosować OCR dla plików PDF? Technologia optycznego rozpoznawania znaków (OCR) pozwala na ...

Dlaczego warto przejść na FineReader PDF 15

  Poznaj powody dla których warto przejść na FineReader PDF 15   ŁATWIEJSZA...

Work-life balance z FineReader – teraz o 30% taniej!

Jak zapewnić sobie balans pomiędzy pracą, a czasem dla siebie? Jak wykonywać zadania z dokumentami ...