ABBYY PDF Transformer 3.0 Pro – nowa wersja, więcej możliwości!

ABBYY PDF Transformer

Firma ABBYY wprowadza na rynek nową wersję programu ABBYY PDF Transformer 3.0. przeznaczonego do konwersji i tworzenia plików PDF. W wersji tej znalazły się przełomowe usprawnienia przetwarzania plików PDF, które powodują, że jego wyniki są dokładniejsze, niż kiedykolwiek do tej pory. Dzięki technologii adaptatywnego rozpoznawania dokumentów (Adaptive Document Recognition Technology – ADRTTM), PDF Transformer 3.0 jest jedynym w swojej klasie produktem zdolnym do odtworzenia logicznej struktury dokumentu, układu tekstu i formatowania na wielu stronach konwertowanego pliku PDF.

Oprócz najwyższej jakości przekształcania plików, nowa wersja oferuje większą elastyczność tworzenia i modyfikowania dokumentów PDF, zgodnie z potrzebami użytkownika. Zawiera ona również zaawansowane funkcje bezpiecznej edycji i archiwizacji plików PDF, np. możliwość redagowania informacji poufnych w plikach PDF, dodawania szczególnych atrybutów, takich jak pieczęcie i numeratory, kompresji plików PDF i zapisywania ich w przeszukiwalnym formacie PDF/A na potrzeby długotrwałej archiwizacji.

„Połączenie najwyższej jakości funkcjami przekształcania i generowania plików PDF, z zaawansowanymi możliwościami modyfikacji plików PDF czyni z produktu PDF Transformer 3.0 idealne narzędzie do pracy z plikami PDF dla firm i urzędów”, powiedział Igor Fedorets, dyrektor ds. marketingu produktów Desktop OCR w firmie ABBYY Ukraine. „Wymiana informacji w formacie PDF stała się już standardem w wielu firmach. Jej obsługa wymaga posiadania wydajnego, a równocześnie prostego i dostępnego cenowo produktu, który pozwoli usprawnić przetwarzanie dokumentów i ograniczyć koszty. PDF Transformer 3.0 w stu procentach spełnia wymagania współczesnego rynku.

Bazująca na opracowanej przez ABBYY nowatorskiej technologii optycznego rozpoznawania znaków aplikacja PDF Transformer precyzyjnie przekształca dowolnego rodzaju pliki PDF na w pełni sformatowane, edytowalne dokumenty w 184 językach. Zapewnia ona również pełną integrację z popularnymi aplikacjami pakietu Microsoft Office, umożliwiając użytkownikom tworzenie i przekształcanie plików PDF jednym kliknięciem, bezpośrednio z poziomu tych aplikacji.

ABBYY PDF Transformer 3.0 oferuje znaczne polepszenie dokładności przekształcania plików i ogólno pojętej funkcjonalności:

Inteligentne odwzorowanie struktury i formatowania dokumentów

Bazując na niepowtarzalnej technologii ADRT, PDF Transformer 3.0 inteligentnie odwzorowuje logiczną strukturę i formatowanie wielostronicowych dokumentów PDF, przekształcanych do formatu plików aplikacji Microsoft Word i Excel. PDF Transformer nie traktuje dokumentu wielostronicowego jak zbiór oddzielnych stron, lecz jak całość. W efekcie precyzyjnie odtwarza rodzime elementy formatowania aplikacji pakietu Microsoft Office, takie jak nagłówki i stopki, numeracja stron, przypisy, podpisy pod ilustracjami, a także czcionki i style, dając użytkownikowi możliwość łatwej modyfikacji wynikowego dokumentu. Numery stron są automatycznie aktualizowane po dodaniu lub usunięciu stron przez użytkownika. Przypisy i podpisy są inteligentnie kojarzone z odpowiadającą im treścią. Przesunięcie lub usunięcie treści spowoduje równoczesne przeniesienie lub usunięcie odpowiadającego jej przypisu lub podpisu.

Łączenie i rozbudowywanie dokumentów

Program oferuje rozbudowane funkcje tworzenia i modyfikowania plików PDF w zależności od potrzeb użytkowników. Mogą oni obecnie z łatwością łączyć wiele dokumentów w różnych formatach w jeden dokument PDF lub dołączać nowy plik do istniejącego pliku PDF, bez potrzeby jego przerabiania.

Wydajna kompresja MRC i obsługa standardu PDF/A

ABBYY PDF Transformer 3.0 oferuje nowe, wydajne funkcje optymalizacji dokumentów PDF na potrzeby ich współdzielenia i archiwizacji. Przeznaczone do długoterminowej archiwizacji dokumenty pakietu Office i pliki PDF zawierające sam obraz można przekształcić na przeszukiwalny format PDF/A. Ponadto, dzięki wykorzystaniu nowej technologii kompresji MRC, możliwe jest nawet dziesięciokrotne zmniejszenie wielkości pliku PDF w celu oszczędności przestrzeni dyskowej.

Redakcja danych poufnych

ABBYY PDF Transformer daje kancelariom prawnym, agencjom i wydziałom administracji, brokerom usług finansowych, instytucjom ochrony zdrowia i klientom biznesowym możliwość niezawodnej redakcji poufnych informacji, zarówno w tekstowej, jak i graficznej warstwie dokumentu PDF.

Pieczęcie i numeratory

PDF Transformer pozwala w prosty sposób oznaczyć i zidentyfikować dokumenty poprzez naniesienie na nich uwag o prawach autorskich lub statusie za pomocą pieczęci zawierających dowolny tekst, w dowolnym kolorze i miejscu. Identyfikację, ochronę i automatyczną numerację cennych dokumentów umożliwia z kolei nowa funkcja numeratora.

Najszersza gama obsługiwanych języków

Nowa wersja programu ABBYY PDF Transformer precyzyjnie rozpoznaje i przekształca dokumenty w 184 językach, w tym w polskim, angielskim, niemieckim oraz innych językach np. łacićskim i cyrylicą, hebrajskim, chićskim, japoćskim i tajskim. Pracę z aplikacją dodatkowo ułatwia użytkownikowi funkcja automatycznego wykrywania języka w dokumentach jedno- i wielojęzycznych.

Inne nowe funkcje oferowane przez PDF Transformer 3.0 to m.in.:

  • ulepszony mechanizm tworzenia tabel,
  • ulepszony interfejs użytkownika,
  • współpraca z pakietem Microsoft Office 2007,
  • obsługa standardu PDF 1.7.

Bonus dla zarejestrowanych użytkowników: Aplikacja ABBYY Screenshot ReaderTM

W ramach bonusu, zarejestrowani użytkownicy programu ABBYY PDF Transformer 3.0 otrzymują bezpłatnie ABBYY Screenshot Reader – proste w obsłudze narzędzie do przechwytywania obrazów i tekstu z ekranu. W odróżnieniu od typowych programów tego typu, aplikacja wykorzystuje technologię OCR firmy ABBYY do przekształcania fragmentów zrzutów ekranu na tekst. Jest to idealne narzędzie do wycinania fragmentów tekstu pojawiającego się w aplikacjach Flash, prezentacjach i innych dokumentach.

Wymagania systemowe

  • Komputer z procesorem IntelTM Core 2/Pentium®/Celeron®/ XeonTM, AMD K6 / TurionTM/ AthlonTM/DuronTM/ SempronTM lub kompatybilnym (o częstotliwości 1 GHz lub wyższej)
  • System operacyjny: Microsoft® Windows® Vista, Microsoft® Windows® Server 2008, Windows® Server 2003, Windows XP. (Praca ze zlokalizowanym interfejsem wymaga, aby system obsługiwał odpowiedni język)
  • Pamięć: 512 MB pamięci RAM
  • Miejsce na dysku: 500 MB na potrzeby typowej instalacji i 512 MB w trakcie pracy programu
  • Karta wideo i monitor (o rozdzielczości min. 1024×768)