Nowość – ABBYY FotoTranslate – fotografujesz i tłumaczysz!

fotoreaderFirma ABBYY wprowadza na polski rynek nową aplikację – ABBYY FotoTranslate, do błyskawicznego tłumaczenia wyrazów obcych, na smartfony firmy Nokia z wbudowanym aparatem.

ABBYY FotoTranslate łączy w sobie funkcje słownika komputerowego i wielokrotnie nagradzane mechanizmy do rozpoznawania znaków (OCR) firmy ABBYY, umożliwiające przekształcanie obrazów w słowa. W rezultacie program pozwala na szybkie i dokładne tłumaczenie słów, bez potrzeby ręcznego wprowadzania tekstu, korzystania z połączenia z Internetem oraz bez obecności sygnału komórkowego i dostępu do jakichkolwiek zewnętrznych zasobów językowych.

ABBYY FotoTranslate ułatwia komunikację podczas zagranicznych podróży – umożliwia przetłumaczenie nazwy potrawy w menu regionalnej restauracji, nieznanych słów w miejscowej gazecie, wizytówek lub napisów na budynkach i drogowskazach.


Najważniejsze cechy ABBYY FotoTranslate to:

  • Łatwe wprowadzanie informacji – aplikacja pozwala użytkownikowi wprowadzać słowa poprzez naciśnięcie jednego przycisku i wykonanie zdjęcia słowa przy użyciu aparatu wbudowanego w telefon.
  • Brak konieczności łączenia się z Internetem lub siecią komórkową – wszystkie elementy aplikacji zainstalowane są w samym urządzeniu, co pozwala oszczędzać czas i pieniądze.
  • Szybkie i dokładne tłumaczenie słów – dzięki wykorzystaniu kompaktowego mechanizmu OCR na bazie oprogramowania ABBYY FineReader, aplikacja błyskawicznie rozpoznaje słowa lub zwroty do przetłumaczenia. FotoTranslate sprawdza  brzmienie słowa lub zwrotu ze słownikiem i prezentuje tłumaczenie.
  • Aktualne, wysokiej jakości słowniki – ABBYY FotoTranslate wykorzystuje słowniki niespecjalistyczne, licencjonowane od uznanych autorów i wydawców, jak Oxford i Compact Verlag.
  • Nagrania z wymową przetłumaczonych słów, zarejestrowane przez zawodowych lektorów – dla niektórych języków dostępna jest zawartość dźwiękowa i możliwość odtworzenia słów wypowiadanych przez profesjonalnych lektorów.
  • Korekta automatyczna i ręczna – jeśli istnieją wątpliwości do rozpoznanego słowa (np. na zdjęciu znajduje się tylko jego część), użytkownik otrzymuje kilka propozycji do wyboru lub może ręcznie skorygować dane słowo.
  • Przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika – program ABBYY FotoTranslate jest łatwy w obsłudze, a  interfejs użytkownika dostępny jest w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim.

zobacz więcej: ABBYY FotoTranslate