ABBYY FineReader Express Edition for Mac z obsługą systemu Snow Leopard

fr_ee_mac_boxFirma ABBYY®, czołowy dostawca rozwiązać z dziedziny rozpoznawania dokumentów i technologii lingwistycznych, wprowadziła nową edcyję ABBYY FineReader® Express Edition for Mac oferuącą obsługę systemu Mac OS X w wersji 10.6 Snow Leopard.

Aplikacja ABBYY FineReader Express Edition for Mac zadebiutowała na rynku w lecie 2009 r. Jest to prosta w obsłudze aplikacja do optycznego rozpoznawania znaków, która precyzyjnie przekształca zeskanowane dokumenty papierowe, pliki PDF i zdjęcia z aparatu cyfrowego na pliki w popularnych formatach, takie jak dokumenty RTF, arkusze XLS, przeszukiwalne pliki PDF i pliki HTML.

Umożliwia ona użytkownikom najnowszych komputerów Macintosh korzystanie z wielokrotnie nagradzanego mechanizmu firmy ABBYY do rozpoznawania znaków i jest dopasowana do ich potrzeb w dziedzinie wysokiej jakości przekształcania dokumentów. Dzięki połączeniu optymalnego zestawu opcji konwersji „za jednym kliknięciem” z niezwykle intuicyjnym interfejsem, ABBYY FineReader Express Edition for Mac stanowi idealny produkt do optycznego rozpoznawania znaków dla użytkowników indywidualnych.

Program ABBYY FineReader Express Edition for Mac oferuje najwyższą jakość rozpoznawania tekstów w 171 językach, umożliwia rozpoznawanie dokumentów wielojęzycznych zawierających tekst nawet w 3 językach i inteligentnie odwzorowuje układ i elementy formatowania oryginalnych dokumentów, takie jak tabele, grafiki, kolumny, listy wypunktowane i numerowanie.  Wydajna technologia rozpoznawania fotografii cyfrowych pozwala użytkownikom wydobywać z nich drukowany tekst i korzystać z aparatów cyfrowych jak z alternatywnego urządzenia do skanowania. ABBYY FineReader Express Edition for Mac umożliwia ponadto przekształcanie różnego rodzaju plików PDF, w tym zawierających wyłącznie obraz (zeskanowanych), do postaci przeszukiwanych plików PDF, które idealnie nadają się do archiwizacji.

Wymagania systemowe

  • Mac OS X 10.4, Mac OS X 10.5 lub Mac OS X 10.6.
  • Aplikacja typu Universal Binary (uruchamiana w natywny sposób na komputerach na bazie procesorów PowerPC i Intel).
  • Pamięć: 256 MB pamięci RAM.
  • Miejsce na dysku: 500 MB.
  • Skaner zgodny ze standardem TWAIN, aparat cyfrowy lub faks-modem*.
  • Karta graficzna i monitor (o rozdzielczości min. 1024×768).
  • Klawiatura, mysz lub inne urządzenie wskazujące.
  • Osiem języków interfejsu: angielski, francuski, hiszpaćski, holenderski, niemiecki, portugalski, rosyjski i włoski.

Równocześnie informujemy, że dostępna jest bezpłatna wersja testowa programu ABBYY FineReader Express Edition for Mac.  Zapraszamy do testów programu. Chętnie poznamy opinie na jego temat.

* ABBYY FineReader Express Edition for Mac nie obsługuje skanerów, aparatów i faks-modemów, które wykorzystują sterowniki emulowane. Na platformie z procesorem Intel® aplikacja będzie działać wyłącznie z urządzeniami, dla których zainstalowane są sterowniki zgodne z procesorem Intel.