Nowa wersja ABBYY FineReader 10 – nowe możliwości w przekształcaniu dokumentów

fr_10_boxProdukt wykorzystuje kolejne generacje rozwiązać technicznych w zakresie inteligentnego odtwarzania formatowania dokumentów wielostronicowych oraz rozpoznawania obrazów z aparatów cyfrowych

Firma ABBYY, czołowy dostawca rozwiązać z dziedziny rozpoznawania dokumentów,  i technologii lingwistycznych wprowadza na rynek najnowszą wersję aplikacji do optycznego rozpoznawania znaków (OCR) ABBYY FineReader 10. Bazując na kolejnych generacjach swoich dwóch głównych technologii — ABBYY ADRT® (technologia adaptatywnego rozpoznawania dokumentów) do odtwarzania formatowania dokumentów wielostronicowych, a także technologii rozpoznającej tekst na zdjęciach cyfrowych, aplikacja FineReader 10 daje użytkownikom nowe możliwości, wychodząc poza tradycyjne rozpoznawanie tekstu. W połączeniu z wysoce intuicyjnym, zorientowanym zadaniowo interfejsem, udoskonalone rozwiązania techniczne zapewniają większą efektywność, łatwość użytkowania w realizacji wszelkich zadać związanych z pracą z dokumentami, zarówno w przypadku użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych.

Aplikacja ABBYY FineReader 10 oferuje kolejne usprawnienia w dziedzinie odwzorowania układu strony, zwłaszcza w przypadku dokumentów z obrazami w tle (np. strony z czasopism). Nowa wersja zapewnia także większą nawet o 30 procent dokładność rozpoznawania tekstów w językach azjatyckich (np. chićski i japoćski) oraz nawet o 20 procent większą w przypadku języków europejskich (np. angielski, francuski, niemiecki, polski itd.). Cechuje się ponadto nawet o 30 procent większą dokładnością w przypadku niskiej jakości wydruków, takich jak zdjęcia z aparatów cyfrowych i faksy, a także zapewnia dużo lepsze wyniki przetwarzania zdjęć wykonanych za pomocą aparatów w telefonach komórkowych. Dzięki najwyższej precyzji rozpoznawania różnych typów dokumentów, oprogramowanie FineReader pozwala istotnie ograniczyć ręczną pracę przy przetwarzaniu dokumentów oraz ułatwia przejście do środowiska niewykorzystującego papieru.

„OCR to jeden z kluczowych instrumentów pozwalających na sprostanie wyzwaniom związanym z przekształcaniem dokumentów oraz na budowę pomostu łączącego informację papierową i cyfrową,” wyjaśnia Siergiej Popow, dyrektor działu produktów FineReader w firmie ABBYY. „Dotrzymując kroku rzeczywistym potrzebom w dziedzinie zarządzania dokumentami i informacjami oraz ich wymiany, firma ABBYY w pracach nad rozwojem oprogramowania FineReader kładzie nacisk na trzy główne kwestie: innowacje w zakresie kluczowych rozwiązać technicznych, maksymalizację wydajności pracy użytkownika oraz nowe możliwości praktycznego zastosowania oprogramowania”.

  • Rozwiązanie ABBYY ADRT drugiej generacji na nowo definiuje technologię OCR

ADRT to zaawansowany technicznie składnik technologii OCR firmy ABBYY, odpowiedzialny za odtwarzanie struktury logicznej i formatowania dokumentów wielostronicowych. Dzięki drugiej generacji technologii ABBYY ADRT, aplikacja FineReader 10 potrafi teraz precyzyjnie odtwarzać najbardziej skomplikowane atrybuty dokumentów — zapewniając m.in. nowo dodaną obsługę spisów treści i hierarchicznej struktury nagłówków, a także lepsze odtwarzanie przypisów i stylów.

W przeciwiećstwie do tradycyjnej technologii OCR, ADRT nie ogranicza się zaledwie do utrzymania pierwotnego wyglądu dokumentów wielostronicowych, lecz w sposób inteligentny odtwarza je jako rodzime, w pełni sformatowane pliki Microsoft® Office, z zachowaniem związków logicznych między atrybutami formatowania i spójnego układu tekstu na wszystkich stronach.

  • Większa dostępność technologii OCR — rozpoznawanie zdjęć z aparatów w telefonach komórkowych

Wykorzystując trzecią generację technologii rozpoznającej tekst na zdjęciach cyfrowych, aplikacja FineReader 10 umożliwia obecnie rozpoznawanie tekstu nie tylko na obrazach ze skanera lub standardowego aparatu cyfrowego, lecz także z aparatu w telefonie komórkowym. Dzięki temu technologia OCR firmy ABBYY dostępna jest dla szerszej grupy docelowej niż dotychczas i pozwala na rejestrację tekstu i dokumentów „w biegu”, o każdej porze i w dowolnym miejscu. Zestaw sprawdzonych funkcji wstępnego przetwarzania obrazu, uzupełniony o nowe opcje korekcji trójwymiarowych zniekształceć obrazu, szumów i poruszeć, zapewnia najlepszą możliwą precyzję rozpoznawania sfotografowanych obrazów.

  • Maksymalizacja wydajności dzięki zorientowanemu zadaniowo optycznemu rozpoznawaniu dokumentów

Oprócz istotnych usprawnieć rozwiązać technicznych, aplikacja ABBYY FineReader 10 oferuje zaktualizowany i w dużym stopniu zoptymalizowany interfejs użytkownika, w którym nacisk położono za zorientowane zadaniowo przekształcanie dokumentów. Nowy interfejs wyraźnie ogranicza liczbę czynności zwykle wymaganych do przetworzenia dokumentu, gwarantując większą automatyzację, łatwość użytkowania i produktywność w codziennej pracy. Wszystkie główne zadania związane z przetwarzaniem dokumentów zgrupowane są w menu intuicyjnych zadać Szybkie zadania, które sprawiają, że przekształcenie nawet najbardziej skomplikowanych dokumentów w poddające się edycji i przeszukiwaniu pliki jest równie łatwe, jak kliknięcie przycisku.

  • Praktyczne innowacje dla czytelników e-booków i udoskonalony eksport do programu HTML

Dzięki znacząco udoskonalonej funkcji przekształcania obrazów dokumentów w pliki HTML, aplikacja FineReader 10 upraszcza czytanie i publikację książek elektronicznych. Mając możliwość automatycznego zapisywania rozdziałów długiej książki jako pojedynczych plików HTML oraz tworzenia spisu treści z hiperłączami do poszczególnych rozdziałów i plików, czytelnicy mogą z łatwością przechodzić od rozdziału do rozdziału, bez konieczności przewijania dużego dokumentu. Aplikacja FineReader 10 obsługuje także zapisywanie dokumentów w rodzimym formacie HTML, który można z łatwością edytować, indeksować na potrzeby przeszukiwania oraz szybko publikować na stronach internetowych.

Aplikacja ABBYY FineReader 10 jest w pełni zgodna z systemem operacyjnym Microsoft® Windows® 7 i oferuje szereg innych nowych funkcji oraz usprawnieć technicznych, mających na celu zwiększenie wydajności pracy użytkownika z dokumentami, takich jak:

  • Usprawniona analiza i odtwarzanie układu strony — nowy FineReader umożliwia sprawniejszą analizę i dokładniejsze odtwarzanie układu stron dokumentów zawierających tekst z obrazami w tle. Oferuje także istotnie usprawnioną funkcję dokładnego rozpoznawania tabel i wykresów.
  • Usprawniony mechanizm kompresji plików PDF — w celu jeszcze wydajniejszego współdzielenia dokumentów oraz oszczędności cennej przestrzeni dyskowej, zaawansowana technologia kompresji MRC firmy ABBYY oferuje przydatną funkcję optymalizacji rozmiaru generowanych plików PDF, zmniejszając go nawet dziesięciokrotnie z jednoczesnym zachowaniem jakości wizualnej.
  • Rozpoznawanie nowych języków, koreaćskiego i jidysz — aplikacja ABBYY FineReader odczytuje obecnie dokumenty w 186 językach (a więc obsługuje najszerszą gamę języków, jaka kiedykolwiek dostępna była dla oprogramowania OCR), w tym dokumenty wielojęzyczne zawierające dowolną kombinację obsługiwanych języków.
  • Usprawniony eksport do formatu PDF/A — dostępne są cztery opcje zapisywania dokumentów w formacie PDF/A: „tekst pod obrazem”, „tekst nad obrazem”, „tekst i obraz” oraz „tylko obraz”.ABBYY FineReader 10 Professional Edition już w sprzedaży!!!

» ABBYY FineReader 10 Professional Edition – Kup online w sklepie internetowym