Czym są i jakie zalety mają licencje zbiorcze?

Trudno wyobrazić sobie w obecnych czasach działanie przedsiębiorstwa bez wszelkiego rodzaju oprogramowania oraz licencji, które powalają na korzystanie z nich. W dużych firmach często spotykaną praktyką jest wykupywanie licencji zbiorczych. Czym są, jakie typy oferujemy, jakie mają zalety, ile to kosztuje? Wyjaśniamy!

 

Czym jest licencja zbiorcza?

Licencje zbiorcze w programie ABBYY FineReader umożliwiają firmom i instytucjom publicznym zakupienie licencjonowania oprogramowania, które pozwala na zainstalowanie programu na wielu komputerach w danej organizacji. W ich ramach każdy użytkownik ma dostęp do wszystkich funkcji i narzędzi oprogramowania, a jednocześnie administrator licencji może monitorować i zarządzać korzystaniem z programu przez pracowników.

Licencje zbiorcze są szczególnie przydatne w przypadku firm i organizacji, które muszą zapewnić dostęp do programu wielu pracownikom w tym samym czasie, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad sposobem instalacji i korzystania z niego oraz ograniczaniu kosztów.

 

Typy licencji zbiorczych FineReader

Licencja jednoczesnego dostępu

Możliwość jednoczesnego dostępu do oprogramowania polega na wyborze jednego klucza licencyjnego dla wielu użytkowników (liczba użytkowników, którzy mogą połączyć się z serwerem i korzystać z licencji, jest zgodna z liczbą wykupionych użytkowników dla danego licencjonowania) lub wielu kluczy licencyjnych, zgodnych z liczbą zakupionych licencji. Umożliwia to instalację oprogramowania na nielimitowanej liczbie stacji roboczych za pośrednictwem centralnego wdrożenia, przy czym korzystanie z niego jest ograniczone przez liczbę użytkowników korzystających z niego jednocześnie. Dostępne są różne sposoby instalacji, w tym zautomatyzowane na wielu stacjach roboczych poprzez wiersz poleceń lub standardowe narzędzia, takie jak Microsoft® SCCM / SMS, Active Directory itp. Aby aktywować oprogramowanie, konieczne jest użycie narzędzia License Manager na lokalnym serwerze, a połączenie internetowe ze stacjami roboczymi nie jest wymagane.

Licencja stanowiskowa

Kupując licencję na stanowisko, otrzymasz klucz licencyjny, który pozwala na zainstalowanie i aktywację produktu na tylu stacjach roboczych, ile zostało zakupionych. Istnieją różne sposoby instalacji, takie jak zautomatyzowana na wielu stacjach roboczych przy użyciu wiersza poleceń lub standardowych narzędzi, takich jak Microsoft® SCCM / SMS, Active Directory itp. Aby aktywować oprogramowanie, można użyć Internetu na każdej stacji roboczej, wykonać aktywację offline z innego komputera lub zrobić to za pomocą wiersza poleceń i funkcji „cichej” aktywacji. W przypadku braku połączenia z Internetem na stacjach roboczych, na których zainstalowano oprogramowanie, można skorzystać z narzędzia License Manager na lokalnym serwerze.

Licencja zdalna

Korzystanie z FineReader PDF w ramach licencji użytkownika zdalnego pozwala na wykorzystanie programu wraz z narzędziami do wirtualizacji pulpitu i aplikacji, takich jak Microsoft Remote Desktop Services (RDS), Citrix XenApp czy Citrix Virtual Apps and Desktops. Taka licencja pozwala na instalację FineReader PDF na farmach serwerów oraz kontrolowanie ich przez Menedżera licencji. Licencje użytkowników zdalnych są przypisane do konkretnych użytkowników i umożliwiają im korzystanie z programu FineReader PDF w środowisku wirtualnym, po zalogowaniu z dowolnego fizycznego komputera przy użyciu nazwy użytkownika.

 

Zalety licencji zbiorczych

Wybór licencji zbiorczych do swojego przedsiębiorstwa to rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Wśród nich bez wątpienia należy wymienić:

  • dodatkowe komponenty do użytku korporacyjnego, które nie są dostępne w licencjach pojedynczych,
  • wsparcie dla różnych typów infrastruktury IT,
  • fakt, że typy licencji dopasowywane są do indywidualnych scenariuszów użytkowania,
  • ofertę dostosowaną do wymagań poszczególnych branż, tak aby móc pomóc im w automatyzacji powtarzających się i uciążliwych zadań,
  • wiele metod wdrażania oprogramowania do organizacji, by móc zrobić to sprawnie i szybko,
  • dodatkowe usługi pozwalające na aktualizacje i dostęp od pomocy technicznej,
  • elastyczność podczas wyboru oraz wdrażania oprogramowania do firmy,
  • wygodę korzystania, dzięki dostępowi do oprogramowania z dowolnego sprzętu.

 

Cena licencji zbiorczych FineReader

Licencje zbiorcze FineReader wyceniane są indywidualnie m.in. na podstawie wersji oprogramowania, rodzaju licencjonowania oraz liczby osób pracujących jednocześnie z programem. Formularz dla osób zainteresowanych wyceną oprogramowania dla ich przedsiębiorstwa znajduje się tutaj — link.

Zobacz inne artykuły:

Jak edytować PDF?

Dokumenty w formacie PDF są nieodłącznym elementem działania zarówno w sferze zawodowej, jak i w życ...

Trwa majowa promocja na FineReader PDF!

Przez cały maj (do 31.05.2024) masz szansę na zakup oprogramowania FineReader PDF z ✨ 20% rabatem ✨....

Porównywanie dokumentów w urzędach

Porównywanie dokumentów to jeden z kluczowych procesów w codziennej pracy urzędów. Od jego efektywno...

Jaki program do PDF wybrać?

Format PDF stał się standardem w wielu dziedzinach życia, zarówno prywatnego, jak i biznes...